Stříhání drápku

12. srpna 2013 v 13:26 | Pampeliška.Adminka |  Péče
Protože já sama nemám moc skušeností ohledně stříhání drápku, našla jsem na google pár obrázku které by to aspoň mohli dopodrobna vysvětlit :), a článek skopírovaný ze stránky.Zdroj:http://deestericca.webnode.cz/co-je-skinny-/pece-/
Pozornost také věnujte drápkům, je třeba je jednou za čas zastříhnout, protože přerostlé drápky deformují morčátkům prsty a také z
důvodu aby se naháči sami dlouhými drápky nepoškrábali. Škrábance by se mohly i zanítit a hnisat (nic příjemného).
.
Začátečník asi sám drápky neostříhá, tak je fajn, když vám někdo bude asistovat, morčátko přidrží a vy můžete konečky drápků ostříhat buď klasickými kleštičkami na nechty nebo speciálními nůžkami na drápky (prodává zverimex). Pozor na to, abyste morčátko nestříhli!!! stačí ucvaknout opravdu jen malá špička. A pokud si nevíte rady a máte strach, ozvěte se mi a já vám drápky zastříhnu a ukážu jak na to nebo zajděte k veterináři a on vám drápky za poplatek ostříhá a jistě poradí jak to zvládnete sami.
Vnitřkem drápku vede žilka, je důležité stříhnout trošku dál od ní. Na světlých drápech jde hezky vidět, na tmavých si člověk musí dávat pozor.
V případě, že se vám podaří do žilky střihnout, nic si z tohonedělejte, ranku vyčistíte dezinfekcí a ono to za chvíli přestane krvácet. V případě, že by jste pozorovali později hnisání rány nebo by morčátko začalo kulhat nebo jinak projevovalo větší bolest, je nutné navštívit veterináře. Z osobní zkušenosti se mi už několikrát povedlo morčátko stříhnout do žilky a nikdy vážný problém nebyl (ale náhoda je....)
Nikdy nenechte drápky tatko přerůst!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama