Dokrmování

29. srpna 2013 v 17:44 | Pampeliška.Adminka |  Péče

Dokrmování

Pokud nechce morčátko po operaci nebo při zdravotních problémech jíst, je nutné ho stravou bohatou na vlákninu dokrmovat, aby se mu nezastavilo zažívání a v trávicím traktu se nemnožily škodlivé bakterie.
Dokrmujeme injekční stříkačkou (bez jehly a nejlépe o obsahu 1ml, která je dostatečně tenká, aby se morčeti dala vsunout mezi přední zuby a stoličky) umělou výživou (např. v ČR dostupné instantní seno Rodicare Instant, Osmizrnná nemléčná kaše od Nestlé, ve vodě rozmočené kvalitní granule, zeleninová dětská výživa neobsahující luštěniny a brambory - u nás toto splňují pouze dva zeleninové bio příkrmy od firmy Hipp: První karotka a Karotka s kukuřicí).
Místo vody lze na přípravu kaše na dokrmení použít rovněž rehydratační roztok Kulíšek, který koupíte v lékárně, nebo roztok Bio Lapisu či fenyklový čaj. Dokrmujeme každé 2-3 hodiny.
Pro případ dokrmování je vhodné mít doma alespoň 1 sáček instantního sena Rodicare Instant, ale musíme mít na paměti, že tento jeden sáček vystačí tak na jeden den a pokud budou potíže přetrvávat, musíme sehnat další.
! Pokud má morče blíže nespecifikované trávící obtíže, tak na rozpapání nepoužíváme nic "zeleného" (čti tráva, zelenina ovoce). Pokud by totiž byly problémy způsobené např. nadmutím, mohl by se morčíkův stav po podání zeleného ještě zhoršit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama