Srpen 2012

Prázniny =(

22. srpna 2012 v 13:41 | Pampeliška.Adminka
Prázdniny jsou už skoro u konce. A já mám stále míň a míň času na blog. Zase to začne, škola, učení. Ale aspoň něco pozitivního škola má. Jsou to spolužáci a kamarádi. Tak si pojďmě užít zbytek prázdnin ;).

Donatellek foto....

22. srpna 2012 v 13:39 | Pampeliška.Adminka |  Mé morčata

Piškoty pro morče?

11. srpna 2012 v 19:07 | Pampeliška.Adminka |  Ostatní
Spousta lidí krmí morčata piškoty.....Je pravda, že jim to chutná, ale není to moc dobré !!!
Cukr v piškotech má totiž hodně kalorií..
Morčata trpí často na cukrovku a tak není dobré dávat jim sladké...
Radši jim dopřejte kousek ovoce nebo zeleniny :-D

!!!!! a už vůbec není dobré namáčet piškoty do mléka, protože mléko obsahuje hodně kalorií !!!!!!!
(ale občas morčeti piškot dát můžeme :-))

Otázky a odpovědi

7. srpna 2012 v 12:28 | Pampeliška.Adminka |  Ostatní
Ahoj. Vítám vás u nového článku který by se tu měl oběvovat 1-3x do týdne. Tento článek spočívá v tom, že napíši otázky o morčeti a vy na ně odpovíte. Tenhle článek není povinný, takže můžete libovolně psát co chcete. Vysvětlím co v tom spočívá.
Každý týden bude nové téma jako např. Otázky a opovědi-Chování morčete, výstavy, krmení.....Prostě určitá věc na kterou se budou otázky zabívat. Otázek a odpovědí by mělo být max 10-15 pokud mě ovšem napadne něco dalšího může být i více. Pokud pod otázky a odpovědi napíšete, dostanete jako první diplomek, který se k tomuto tématu nejvíce hodí jako např. Výstava-výstavní morče. Pokud něco z tématu o kterém se článek zabívá nevíte, dočtete se to v mých článcích. Snad se vám tato hra bude líbit. Některé otázky a odpovědi vypadají jako kvízy. Ovšem odpovědi by měli být takhle: Jakou zeleninu dáváte morčeti? : Mrkev, salát..... Nové otázky a odpovědi výjdou už zítra! Takže pokud by ste chtěli soutěžit, už je nejvyšší čas se připravovat. Hezký zbytek prázdnin ;).

(Ukázka-výstava)(ukázy otázek a odpovědí)
1.Máte výstavní morče? : Ano máme jmenuje se Donatello a jsou mu tři roky
2.Byl/a jsi někdy na výstavě? : Ano byla jsem, z výstavy jsme si ho přivezly.
3.Víš něco o výstavách?:Ano vím, výstavami se zabývám protože mám výstavní morče.
4.Vyhrál/a jsi nějáký pohár/diplom? : Zatím ne, ale chystám se na výstavu.
5.Víš co na výstavu potřebuješ?: Ano vím: Klec pro morče, krmení, pití....

(Vaše odpovědi mohou být jaké koliv. Dávám jen příklad. Otázek je jen 5 pro příklad)
Pokud se do této hry zapojíte budu ráda. První dva dostanou diplomky, které najdou za jeden den na mém blogu. Určitě vám dám vědět jestli je diplomek hotový. (Diplom bude podobný jako jsou otázky a odpovědi. Např. Výstavy-Výstavní morče.)

Co morče žere

6. srpna 2012 v 23:47 | Pampeliška.Adminka |  Péče
Nejraději mají morčata asi čerstvou trávu. Pokud máte možnost je někde volně pustit do zahrady, pak je to nejideálnější. Morčata se mohou proběhnout a zároveň se i napasou. Hlavně musíte dát pozor, aby nemohla někudy utéct nebo aby je nenapadlo jiné zvíře (kočka, pes). Když nemáte pro morče žádný výběh, můžete jim čerstvou trávu natrhat. Musíte dát však pozor, aby tráva nebyla zapařená. Pochoutkou pro morčata jsou pampeliškové listy a čerstvý šťavnatý jetel. Jinak jim ale můžete dát i řebříček, vojtěšku aj. Brzy poznáte, co má vaše morče v oblibě. Ze zeleniny mají potom velmi v oblibě petrželovou nať. Nepohrdnou však ani mrkví, kedlubnou, květákem, zelím, brokolicí, řepou, paprikou,... Jako zákusek jim můžete dát kousek jablíčka nebo hrušky (nejraději mají jadřinec). Také můžete morčeti dát tvrdý chléb (pokud třeba nemáte polínko na okusování), aby jednak mělo přes den co ohlodávat (pokud zrovna nemá co žrát) a jednak si tím obrušuje zuby.

JAK ČASTO MORČE KRMIT
Morčata by se měla krmit vždy ve stejnou dobu, ostatně jako všechna zvířata. Hlavní doba krmení by měla být ráno a večer. Ráno by mělo morče dostat asi tak hrst granulí se zrním a trochu sena a večer pro změnu čerstvou zeleninu, seno a mohou být i granule. Zkrátka, co máte zrovna doma. Přes den jim můžete dát nějaké ovoce nebo kousek zeleniny. Důležité je, aby morče mělo neustále dostatek čisté pitné vody.

Neměli by jste:
  • netrhejte trávu ošetřenou nějakým postřikem nebo trávu, která roste těsně u silnice.
  • zelí by se nemělo morčeti dávat příliš často a ve velkém množství.

Ahojík

6. srpna 2012 v 23:46 | Pampeliška.Adminka
Ahoj kamarádi. Přiznávám se, že nestačím vůbec an blog psát. Nakonec mi to vždy vyjde na 1-2 články za 2 týdny. To víte prázdniny. Taky se omlouvám za neaktivitu u affsek. Prostě teď nemám moc čas. Ale dneska jsme byli naštěstí doma, a já stihla napsat tento článek. Začnu krátkým vyprávěním co se dneska přihodilo mým morčátkům. Chtělo se mi mazlit, tak jsem si vzela Poseidonka. Chvíli jsem ho hladila, a pak jsem si všimla jak Atomek pobíhá po kleci. Z domečku vyběhl před něj, a pak na domeček. Myslím že si na sebe s Poseidonkem polik zvykli, že už jeden bez druhého ani ránu. Donatellek už si na nás pěkně zvykl, a už kvíká když nás slyší přicházet. Po prázdninách plánuju s Doníkem výstavu, tak snad nám výjde čas a termín. Taky všechny moc zdravím, a zbytek prázdnin si užijte jak nejlépe umíte! Nejlépe se svým morčátkem. Ps mějte se dobře