Zabezpečení v době dovolené

24. dubna 2012 v 11:01 | Pampeliška.Adminka |  Cestování s morčetem
K úvahám před pořízením morčete patří také jeho zabezpečení během dovolené, pobytu v nemocnici nebo jinak nepředvídatelné nepřitomnosti.


Necháte-li morče doma:
S dostatkem vody, suchého krmení a sena může vaše morče bez problému zůstat samo v kleci eden až dva dny. Při delší nepřítomnosti potřebujete spolehlivého člověka, který příjde jednou až dvakrát denně, dá morčeti jídlo, vyčistí klec a bude mít čas se s ním pomazlit a pohrát si. Rozhodně musí dostat potřebné insktrukce k péči o morče a adresu veterináře.

Vezmete ho s sebou:
Chcete-li vzít své morče s sebou. musí být připravováno patřičným způsobem. Při kratší cestě stačí kartonová krabice s dýchacími otvory. Lepší, a pro delší cesty je nepostradatelná cestovní klec z umělé hmoty z propustným víkem a praktickými držadly. V hotelu či penzionu se především informujte, zda bude váš chlupatý kamarád také vítán. Při cestách do zahraničí byste měli na konzulátu či u veterináře správy včas informovat o tom, jaké formality jsou nezbytné při překročení hranic.

Poznámka: Morčata mohou citlivě reágovat na náhlou změnu klimatu. Rozmyslete se předem, zda chcete zvíře takovému stresu vystavovat.

Svěříte-li morče do cizích rukou:
Mohou vám pomoci sousedé, přibuzní, přátelé, ale nejbližší obchod s chovatelskými potřebami. Děti jsou často nadšené, když mohou o zvíře několik týdnů pečovat. Užitečné adresy a informace najdete v chovatelských potřebách. Inzeráty najdete někdy také na nástěnkách v okolí, třeba v supermarketu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama