Soužití z jinými zvířaty

24. dubna 2012 v 10:41 | Pampeliška.Adminka |  Domov
Mezi morčaty a některými zvířaty mouhou vzniknout hluboká přátelství, u jiných je třeba být opatrný, a s některými vůbec nenaleznou cestu.

Zakrslí králík: S morčaty se obecně dobře snáší. Králík malého kamaráda chrání, mazlí se s ním a olizuje ho. Také se ale stává, že králík svého spolubydlícího v kleci kousne.

Pes: Pokud již psa máte, musíte mu dát čas zvyknout si na nového spolubydlícího. Jsou-li oba ještě mladí, většinou se to dá zvládnout. V případě, že je pes s vámi již delší dobu, nesmíte mu dát nejmenší šanci důvod k žarlivosti. Zvlášť dobře se s morčaty snášejí hlídací psi.

Kočka: S ohledem na velikost považuje kočka morče za svou kořist, chňapá po něm a může ho ošklivě poranit. Vyrůstají-li společně, většinou se snášejí dobře. Morčata chovaná venku musíte před kočkami vždy chránit.

Křeček: Podle některých názorů není společné ubytování možné, protože morčata se mohou postavit útokům křečků na odpor. Na druhou stranu máme zprávy i o několika přátelstvích.

Myši a potkani: Chov ve společné kleci je možný. Klec pro myši nemůže být nahoře otevřená, protože by vylézali ven. I potkani jsou navzdory všeobecnému mínění přívětiví partneři. Naopak některá morčata se s potkany nesnesou zahánějí je.


Ptáci: Všeteční opeřenci kradou morčeti potravu. Andulky s oblibou oždibují morčatům ouška. Papoušci, stejně jako větší andulky, začnou snadno žárlit a ohánějí se po zvířeti zobákem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama