S morčetem na cestách

24. dubna 2012 v 11:30 | Pampeliška.Adminka |  Cestování s morčetem
Ať jedete autem nebo vlakem, morče může cestu bez újmy přestát, budete-li dbát na:
Vybavení:
Krabice musí být vyložena silnou vrstnou buničiny a podestýlkou, aby nemohla moč prosáknout moč, která nepříjemně páchne a zanechává skvrny. Pokud máte cestovní klec, i do té patří seno.
Jako proviant stačí seni a voda v napáječce, na delší cestu je třeba mít zásobu čerstvé potravy( ovoce, či kousek salátu).
Umístění: ZA žádných okolností nesmí být morče převáženo v uzavřeném zavazadlovém prostoru auta. Dochází zde k akumulaci tepla, kterou by morče rozhodně snášelo špatné a za určitých okolností by ji ani nemuselo přežít. Do otevřených zavazadel zadlového prostoru ve voze kombi nebo na zadní sedadlo krabici nebo cestovní klec samozdřejmě položit můžete. Volně přeš ni položte deku, abyste morče ochránily před průvanem a sluncem.
Při přestávkách parkujte auto ve stínu (Pozor, slunce postupuje!) a nezůstávejte dlouho pryč. Při delším stání se v autě udělá dusno, které může zvířeti také značně uškodit. Ve vlaku byste měli vzít morče s sebou do kupé. V zavazadlovém voze by se jistě třáslo strachy až k smrti. A stejně jako v autě jej chrantě před sluncem a průvanem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama