Letní pobyt na balkoně

30. dubna 2012 v 17:58 | Pampeliška.Adminka
Jste-li šťastným majitelem dostatečně velkého balkonu, můžete se o něj podělit i se svým morčetem. Zařiďte mu tam takové bydlení, aby se v něm cítilo dobře od jara do pozdního podzimu. Při teplotě 10C° musí však morče do bytu. Pár větsí byste měli uvážit předem.
Bezpečnost: Skrz mříž nebo pod zábradlím, které nesahá až k zemi, se může morče protáhnout a spadnout. Zajistěte zábradlí balkonu pletivem vysokým asi 40cm a sahajícím až k zemi. Zabradlí, které je otevřené pouze dole, obložte nejlépe prkny.
POZNÁMKA: Také na pletivo připevněte prkno, které chrání proti průvanu a dá se ohlodávat.
Ochrana: Balkon by měl být chráněn proti větru, dešti a silnému slunci. Studenou betonovou podlahou překryjte starým kobercem nebo přírodní rohoží.
Kočky:
Balkon v přízemí může být přístupný pro cizí kočky. Zajistěte balkon jemnou sítí, Protože některým pronajímatelům bytu vadí, měli byste se předem domluvit.
Teplotní změny: Při přechodu zevnitř ven nebo obráceně musíte morče na danou teplotu zvyknout, jinak se nachladí. Nejprve ho dávejte ven pouze v teplých poledních hodinách a na noc ho berte zpátky do bytu. Na podzim ho berte rovnou do vytopené místnosti. Nejlépe se zvíře cítí při 18 až 20 C°.
Krmení: I na balkoně musí morče dostat dvakrát deně čerstvé krmení a vodu.
Přenocování: Morče potřebuje svůj domeček.
NEZAPOMEŇTE NA: Misku se slámou a toaletu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama